Poistenie Volvo

Foto – Volvo

Ak ste držiteľom auta Volvo V90 Cross Country kombi 2,0 D4 140 kW 4×4 Pro alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 2000 cm³
Výkon: 140/4250 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: n/a kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Volvo V90 Cross Country kombi, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Volvo V90 Cross Country kombi 2,0 D4 140 kW 4×4 Pro

Značka Volvo uviedla z triedy (D – vyššia stredná) automobil Volvo V90 Cross Country kombi 2,0 D4 140 kW 4×4 Pro v roku 2016. Suma nového automobilu 57 300 € (Odporučaná cena platná od 19. 9. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, veľa batožiny, variabilita, výrazný imidž, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Volvo V90 Cross Country kombi 2,0 D4 140 kW 4×4 Pro získal n/a (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii kombi s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4936 mm dĺžka, 1879 mm šírka, 1543 mm výška, 2941 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1791 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou n/a kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 560 litrov a objem palivovej nádrže 60 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 2000 cm³. Maximálny výkon motora je 140/4250 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 400/1750-2500 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,2), mimo mesta () a kombinovaná spotreba (). Tento model má 4×4 stály pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Volvo uvádza maximálnu rýchlosť 210 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,8 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 235/50 R19
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (vysokolesklé chrómové strešné lišty)
Strešné oknoza príplatok (1590 € panoramatická strecha)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (LED s automatickým prepínaním diaľkových svetiel)
Predné svetlá do hmlyštandardne (LED s prisvecovaním do zákrut)
Zákrutové svetláštandardne
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhuštandardne (aktívny asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca (s elektrickým nastavením výšky, vrátane nastavenia sklonu sedáku vodiča)
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne ( sedadla vodiča a spolujazdca, vrátane pamäťovej funkcie pre sedadlo vodiča a spätné zrkadlá)
Vyhrievanie sedadielza príplatok (380 €)
Tretí rad sedadielštandardne (koža Agnes Nappa s unikátnym prešívaním Cross Country)
Kožené čalúnenie interiéru3-ramenný kožený volant s s hliníkovým obložením tlačidiel Uni Deco

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.