Poistenie Volkswagen

Foto – Volkswagen

Ak ste držiteľom auta Volkswagen up! cross 1.0 55 kW base alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 999 cm³
Výkon: 55/6200 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1300 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Volkswagen up! Cross, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Volkswagen up! cross 1.0 55 kW base

Značka Volkswagen uviedla z triedy (A – mini) automobil Volkswagen up! cross 1.0 55 kW base v roku 2012. Suma nového automobilu 11 520 € (Cenník platný od 2. 3. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, obratnosť v meste, aj do terénu.

Hodnotenie

Automobil Volkswagen up! cross 1.0 55 kW base získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 4. Model s rozmermi  3563 mm dĺžka, 1649 mm šírka, 1516 mm výška, 2420 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 996 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1300 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 251 litrov a objem palivovej nádrže 35 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 3 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 999 cm³. Maximálny výkon motora je 55/6200 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 95/3000 – 4300 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,8), mimo mesta (4,1) a kombinovaná spotreba (4,7). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové vpredu a bubnové vzadu. Výrobca Volkswagen uvádza maximálnu rýchlosť 167 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 14,2 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikydisky z ľahkých zliatin 6J x 16, pneumatiky 185/50 R16
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (193 €, predné)
Tretí rad sedadielasymetricky delené a sklopné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.