Poistenie Volkswagen

Foto – Volkswagen

Ak ste držiteľom auta Volkswagen up! 5D 1.0 44 kW aut. move up! alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 999 cm³
Výkon: 44/5000 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1290 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Volkswagen up! 5D, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Volkswagen up! 5D 1.0 44 kW aut. move up!

Značka Volkswagen uviedla z triedy (A – mini) automobil Volkswagen up! 5D 1.0 44 kW aut. move up! v roku 2012. Suma nového automobilu 9 896 € (Cenník platný od 2. 3. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, obratnosť v meste.

Hodnotenie

Automobil Volkswagen up! 5D 1.0 44 kW aut. move up! získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 4. Model s rozmermi  3540 mm dĺžka, 1645 mm šírka, 1489 mm výška, 2420 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 932 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1290 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 251 litrov a objem palivovej nádrže 35 (verzie EcoFuel dve nádrže: 10l benzínová a 11kg CNG) litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 3 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 999 cm³. Maximálny výkon motora je 44/5000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 95/3000 – 4300 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,3), mimo mesta (3,9) a kombinovaná spotreba (4,4). Tento model má predný pohon s prevodovkou – automatická 5-stupňová a brzdy sú kotúčové vpredu a bubnové vzadu. Výrobca Volkswagen uvádza maximálnu rýchlosť 160 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 15,3 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové disky 5J x 14, pneumatiky 175/65 R14
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (716 €, panoramatické, elektricky výklopné a posuvné strešné okno)
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyza príplatok (315 €, vrátane vyhrievaných predných sedadiel, elektricky ovládaných a vyhrievaných spätných zrkadiel)
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPza príplatok (414 €, vrátane systému núdzového brzdenia, ASR, EBV a MSR)
Kontrola trakcie / ASR, TCSza príplatok (414 €, vrátane systému núdzového brzdenia, ESP, EBV a MSR)
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláza príplatok (315 €, vrátane vyhrievaných predných sedadiel a hmlových svetiel)
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (315 €, vrátane elektricky ovládaných a vyhrievaných spätných zrkadiel)
Tretí rad sedadielasymetricky delené a sklopné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.