Poistenie Volkswagen

Foto – Volkswagen

Ak ste držiteľom auta Volkswagen up! 3D 1.0 BlueMotion EcoFuel 50 kW high up! alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 999 cm³
Výkon: 50/5000 kW/ot. min-1
Palivo: iné (CNG)
Maximálna prípustná hmotnosť: 1370 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Volkswagen up! 3D, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Volkswagen up! 3D 1.0 BlueMotion EcoFuel 50 kW high up!

Značka Volkswagen uviedla z triedy (A – mini) automobil Volkswagen up! 3D 1.0 BlueMotion EcoFuel 50 kW high up! v roku 2012. Suma nového automobilu 12 160 € (Cenník platný od 2. 3. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, obratnosť v meste.

Hodnotenie

Automobil Volkswagen up! 3D 1.0 BlueMotion EcoFuel 50 kW high up! získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 3 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 4. Model s rozmermi  3540 mm dĺžka, 1641 mm šírka, 1489 mm výška, 2420 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1031 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1370 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 251 litrov a objem palivovej nádrže 35 (verzie EcoFuel dve nádrže: 10l benzínová a 11kg CNG) litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 3 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 999 cm³. Maximálny výkon motora je 50/5000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 90/3000 (Nm/ot. min-1). Palivom je iné (CNG). Uvádzaná spotreba paliva v meste (), mimo mesta () a kombinovaná spotreba (). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové vpredu a bubnové vzadu. Výrobca Volkswagen uvádza maximálnu rýchlosť 164 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 16,3 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikydisky z ľahkých zliatin 5,5J x 15, pneumatiky 185/55 R15
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (716 €, panoramatické, elektricky výklopné a posuvné strešné okno)
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadielasymetricky delené a sklopné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.