Poistenie Volkswagen

Foto – Volkswagen

Ak ste držiteľom auta Volkswagen Jetta sedan 1,4 TSI 90 kW DSG Comfortline alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1390 cm³
Výkon: 90/5000 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1870 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Volkswagen Jetta sedan, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Volkswagen Jetta sedan 1,4 TSI 90 kW DSG Comfortline

Značka Volkswagen uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Volkswagen Jetta sedan 1,4 TSI 90 kW DSG Comfortline v roku 2011. Suma nového automobilu 20 480 € (Odporúčaná cena platná od 1. 6. 2015). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, veľa batožiny.

Hodnotenie

Automobil Volkswagen Jetta sedan 1,4 TSI 90 kW DSG Comfortline získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii sedan s počtom 4 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4644 mm dĺžka, 1778 mm šírka, 1482 mm výška, 2651 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1365 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1870 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 510 litrov a objem palivovej nádrže 55 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1390 cm³. Maximálny výkon motora je 90/5000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 200/1500 – 4000 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (7,7), mimo mesta (5) a kombinovaná spotreba (6). Tento model má predný pohon s prevodovkou – automatická 7-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Volkswagen uvádza maximálnu rýchlosť 202 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,8 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové, 205/55 R16
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometyza príplatok (1562 €, bi-xenónové svetlomety s automatickým natáčaním do zákrut a ostrekovačmi, vrátane LED denných svetiel)
Predné svetlá do hmlyštandardne (s odbočovacou funkciou)
Zákrutové svetláštandardne (súčasť hmlových svetlometov)
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetláza príplatok (331 €)

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (509 €, predné, vrátane ostrekovačov predných svetlometov a vyhrievania ostrekovačov čelného skla)
Tretí rad sedadielasymetricky delené a sklopné + otvor na dlhé predmety
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.