Poistenie Volkswagen

Foto – Volkswagen

Ak ste držiteľom auta Volkswagen Beetle hatchback 1.2 TSI 77 kW Design alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1197 cm³
Výkon: 77/5000 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1680 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Volkswagen Beetle hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Volkswagen Beetle hatchback 1.2 TSI 77 kW Design

Značka Volkswagen uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Volkswagen Beetle hatchback 1.2 TSI 77 kW Design v roku 2012. Suma nového automobilu 16 140 € (Cenník platný od 1. 1. 2012.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, výrazný imidž.

Hodnotenie

Automobil Volkswagen Beetle hatchback 1.2 TSI 77 kW Design získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 3 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4278 mm dĺžka, 1808 mm šírka, 1486 mm výška, 2537 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1274 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1680 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 310 litrov a objem palivovej nádrže 55 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1197 cm³. Maximálny výkon motora je 77/5000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 175/1550 – 4100 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (7,6), mimo mesta (5) a kombinovaná spotreba (5,9). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Volkswagen uvádza maximálnu rýchlosť 180 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,9 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyDisky z ľahkých zliatin
Pozdĺžne strešné nosičeza príplatok (1242 eur, panoramatické elektrické strešné okno, posuvné a výklopné)
Strešné oknoza príplatok (692 eur, Bi-xenónové svetlomety s automatickým natáčaním do zákruty, LED denné svetlá, LED osvetlenie tabuľky s evidenčným číslom)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetláštandardne
Samostatné denné svetlá
Zadné LED svetlá

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy2 (bočné a hlavové airbagy vpredu (kombinované)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagyassistent rozjazdu do kopca
Varovanie pri zmene jazdného pruhu
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielza príplatok (2798 eur, kožená výbava )
Vyhrievanie sedadiel3-ramenný kožený volant s dekórom vo farbe karosérie, kožená radiaca páka a ručná brzda
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiéruštandardne

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.