Poistenie Toyota

Foto – Toyota

Ak ste držiteľom auta Toyota Prius hatchback 1,8 VVT-i Hybrid Synergy Drive e-CVT Premium alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1798 cm³
Výkon: 73/5200 kW/ot. min-1
Palivo: iné
Maximálna prípustná hmotnosť: 1805 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Toyota Prius hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Toyota Prius hatchback 1,8 VVT-i Hybrid Synergy Drive e-CVT Premium

Značka Toyota uviedla z triedy (CD – stredná) automobil Toyota Prius hatchback 1,8 VVT-i Hybrid Synergy Drive e-CVT Premium v roku 2009. Suma nového automobilu 30 900 € (Odporúčaná cena platná od 6. 12. 2011.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, pohodlie na diaľnici, variabilita, veľa batožiny.

Hodnotenie

Automobil Toyota Prius hatchback 1,8 VVT-i Hybrid Synergy Drive e-CVT Premium získal 5* (test z roku 2009) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 2,2 (TÜV Report 2010) (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4460 mm dĺžka, 1745 mm šírka, 1490 mm výška, 2700 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1445 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1805 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 446 litrov a objem palivovej nádrže 45 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) hybridný (so synchrónnym motorom s permanentným magnetom, nikel-metal hydridový – NiMH akumulátor) motor so zdvihovým objemom motora 1798 cm³. Maximálny výkon motora je 73/5200 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 142/4000 (Nm/ot. min-1). Palivom je iné. Uvádzaná spotreba paliva v meste (3,9), mimo mesta (3,7) a kombinovaná spotreba (3,9). Tento model má predný pohon s prevodovkou – s plynulou zmenou prevodov (CVT – elektricky riadená s plynulou zmenou prevodového pomeru) a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Toyota uvádza maximálnu rýchlosť 180 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,4 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 215/45 R17
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (1 200 €, Solar Pack – strešné okno so solárnym panelom, solárny ventilačný systém, diaľkovo ovládaný klimatizačný systém)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (LED diódy, ostrekovače predných svetiel)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné (s ochranou proti privretiu)
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiéruštandardne

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.