Poistenie Toyota

Foto – Toyota

Ak ste držiteľom auta Toyota Corolla sedan 1,6 Valvematic 97 kW Style alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1598 cm³
Výkon: 97/6400 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1770 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Toyota Corolla sedan, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Toyota Corolla sedan 1,6 Valvematic 97 kW Style

Značka Toyota uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Toyota Corolla sedan 1,6 Valvematic 97 kW Style v roku 2013. Suma nového automobilu 17 990 € (Odporúčaná uvádzacia cena vrátane zľavy 2 100 € platná od 1. 1. 2014). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, veľa batožiny, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Toyota Corolla sedan 1,6 Valvematic 97 kW Style získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii sedan s počtom 4 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4620 mm dĺžka, 1775 mm šírka, 1465 mm výška, 2700 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1280 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1770 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 452 litrov a objem palivovej nádrže 51 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 1598 cm³. Maximálny výkon motora je 97/6400 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 160/4400 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (8), mimo mesta (4,9) a kombinovaná spotreba (6). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Toyota uvádza maximálnu rýchlosť 200 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 205/55 R16
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým hands-free ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadieldelené v pomere 40:60 a sklopné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.