Poistenie Toyota

Foto – Toyota

Ak ste držiteľom auta Toyota Aygo 5D 1,0 VVT-i 51 kW x-shift X-wave alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 998 cm³
Výkon: 51/6000 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1240 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Toyota Yaris 5D, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Toyota Aygo 5D 1,0 VVT-i 51 kW x-shift X-wave

Značka Toyota uviedla z triedy (A – mini) automobil Toyota Aygo 5D 1,0 VVT-i 51 kW x-shift X-wave v roku 2014. Suma nového automobilu 11 790 € (Odporúčaná cena platná od 1. 5. 2015.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú obratnosť v meste, variabilita, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Toyota Aygo 5D 1,0 VVT-i 51 kW x-shift X-wave získal 4* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 7,5 (predchádzajúca verzia modelu) (pri dvojročných až trojročných autách) a 12,3 (predchádzajúca verzia modelu) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 4. Model s rozmermi  3455 mm dĺžka, 1615 mm šírka, 1460 mm výška, 2340 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 935 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1240 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 168 litrov a objem palivovej nádrže 35 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 3 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 998 cm³. Maximálny výkon motora je 51/6000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 95/4300 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5), mimo mesta (3,8) a kombinovaná spotreba (4,2). Tento model má predný pohon s prevodovkou – robotizovaná 5-stupňová a brzdy sú kotúčové vpredu a bubnové vzadu. Výrobca Toyota uvádza maximálnu rýchlosť 160 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 15,5 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 165/60 R15
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoštandardne (elektricky ovládaná plátenná strecha v čiernej farbe)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (LED svetlá denného svietenia a parkovacie svetlá)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielnedodáva sa
Tretí rad sedadieldelené v pomere 1 : 1
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.