Poistenie Toyota

Foto – Toyota

Ak ste držiteľom auta Toyota Avensis Touring Sports 2,0 D-4D 105 kW Executive alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1998 cm³
Výkon: 105/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 2100 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Toyota Avensis Touring Sports, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Toyota Avensis Touring Sports 2,0 D-4D 105 kW Executive

Značka Toyota uviedla z triedy (CD – stredná) automobil Toyota Avensis Touring Sports 2,0 D-4D 105 kW Executive v roku 2009 (facelift 2011). Suma nového automobilu 30 900 € (Odporúčaná cena platná od 1. 6. 2015). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, nízka spotreba, veľa batožiny.

Hodnotenie

Automobil Toyota Avensis Touring Sports 2,0 D-4D 105 kW Executive získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 5,7 (TÜV Report 2014) (pri dvojročných až trojročných autách) a 13,5 (TÜV Report 2014) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii kombi s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4820 mm dĺžka, 1810 mm šírka, 1480 mm výška, 2700 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1535 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2100 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 543 litrov a objem palivovej nádrže 60 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1998 cm³. Maximálny výkon motora je 105/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 320/1750-2250 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,7), mimo mesta (4) a kombinovaná spotreba (4,6). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Toyota uvádza maximálnu rýchlosť 200 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,8 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 225/45 R18
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (Bi-LED predné svetlomety s automatickým natáčaním do zákruty, ostrekovače čelných svetlometov, automatické nastavenie výšky svetlometov)
Predné svetlá do hmlyštandardne (s automatickým svietením do zákruty)
Zákrutové svetláštandardne (Bi-LED predné svetlomety s automatickým natáčaním do zákruty, ostrekovače čelných svetlometov, automatické nastavenie výšky svetlometov)
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne (vodič, s pamäťou pre 2 polohy)
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadieldelené v pomere 60:40 a sklopné + otvor na dlhé predmety v zadnom operadle
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.