Poistenie Toyota

Foto – Toyota

Ak ste držiteľom auta Toyota Avensis sedan 1,8 Valvematic 108 kW Multidrive S Executive alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1798 cm³
Výkon: 108/6400 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 2020 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Toyota Avensis sedan, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Toyota Avensis sedan 1,8 Valvematic 108 kW Multidrive S Executive

Značka Toyota uviedla z triedy (CD – stredná) automobil Toyota Avensis sedan 1,8 Valvematic 108 kW Multidrive S Executive v roku 2009 (facelift 2011). Suma nového automobilu 31 900 € (Odporúčaná cena platná od 1. 6. 2015). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, pohodlie na diaľnici, veľa batožiny.

Hodnotenie

Automobil Toyota Avensis sedan 1,8 Valvematic 108 kW Multidrive S Executive získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 5,7 (TÜV Report 2014) (pri dvojročných až trojročných autách) a 13,5 (TÜV Report 2014) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii sedan s počtom 4 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4710 mm dĺžka, 1810 mm šírka, 1480 mm výška, 2700 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1460 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2020 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 509 litrov a objem palivovej nádrže 60 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 1798 cm³. Maximálny výkon motora je 108/6400 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 180/4000 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (8,1), mimo mesta (4,9) a kombinovaná spotreba (6,1). Tento model má predný pohon s prevodovkou – s plynulou zmenou prevodov a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Toyota uvádza maximálnu rýchlosť 200 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,4 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 225/45 R18
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (Bi-LED predné svetlomety s automatickým natáčaním do zákruty, ostrekovače čelných svetlometov, automatické nastavenie výšky svetlometov)
Predné svetlá do hmlyštandardne (s automatickým svietením do zákruty)
Zákrutové svetláštandardne (Bi-LED predné svetlomety s automatickým natáčaním do zákruty, ostrekovače čelných svetlometov, automatické nastavenie výšky svetlometov)
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne (vodič, s pamäťou pre 2 polohy)
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadieldelené v pomere 60:40 a sklopné + otvor na dlhé predmety v zadnom operadle
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.