Poistenie Toyota

Foto – Toyota

Ak ste držiteľom auta Toyota Auris hatchback 1,6 Valvematic 97 kW Multidrive S Executive alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1598 cm³
Výkon: 97/6400 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1830 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Toyota Auris hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Toyota Auris hatchback 1,6 Valvematic 97 kW Multidrive S Executive

Značka Toyota uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Toyota Auris hatchback 1,6 Valvematic 97 kW Multidrive S Executive v roku 2013. Suma nového automobilu 19 390 € (Odporúčaná cena platná od 1. 6. 2015.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, pohodlie na diaľnici, variabilita.

Hodnotenie

Automobil Toyota Auris hatchback 1,6 Valvematic 97 kW Multidrive S Executive získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 8,5 (TÜV Report 2014) (pri dvojročných až trojročných autách) a 9,1 (TÜV Report 2014) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4330 mm dĺžka, 1760 mm šírka, 1475 mm výška, 2600 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1310 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1830 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 360 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 1598 cm³. Maximálny výkon motora je 97/6400 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 160/4400 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (7,4), mimo mesta (4,8) a kombinovaná spotreba (5,7). Tento model má predný pohon s prevodovkou – s plynulou zmenou prevodov a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Toyota uvádza maximálnu rýchlosť 190 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11,1 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 225/45 R17
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (800 € s elektricky ovládanou clonou)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (Bi-LED predné svetlomety)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhuza príplatok (500 € , rozpoznanie dopravných značiek, predkolízny bezpečnostný systém)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadieldelené v pomere 40:60 a sklopné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.