Poistenie Toyota

Foto – Toyota

Ak ste držiteľom auta Toyota Auris hatchback 1,33 Dual VVT-i 73 kW Live alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1329 cm³
Výkon: 73/6000 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1735 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Toyota Auris hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Toyota Auris hatchback 1,33 Dual VVT-i 73 kW Live

Značka Toyota uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Toyota Auris hatchback 1,33 Dual VVT-i 73 kW Live v roku 2013. Suma nového automobilu 13 490 € (Odporúčaná cena platná od 1. 6. 2015.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, pohodlie na diaľnici, variabilita.

Hodnotenie

Automobil Toyota Auris hatchback 1,33 Dual VVT-i 73 kW Live získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 8,5 (TÜV Report 2014) (pri dvojročných až trojročných autách) a 9,1 (TÜV Report 2014) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4330 mm dĺžka, 1760 mm šírka, 1475 mm výška, 2600 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1245 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1735 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 360 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 1329 cm³. Maximálny výkon motora je 73/6000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 128/3800 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (7), mimo mesta (4,7) a kombinovaná spotreba (5,5). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Toyota uvádza maximálnu rýchlosť 175 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 12,6 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové 195/65 R15
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (LED, svetlá denného svietenia a parkovacie svetlá)
Predné svetlá do hmlynedodáva sa
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetláštandardne (LED + žiarovky)

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielnedodáva sa
Tretí rad sedadielsklopné zadné sedadlá, delené v pomere 2 : 3
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.