Poistenie Suzuki

Foto – Suzuki

Ak ste držiteľom auta Suzuki Vitara SUV 1,6 VVT 88 kW Elegance alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1586 cm³
Výkon: 88/6000 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1730 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Suzuki Vitara SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Suzuki Vitara SUV 1,6 VVT 88 kW Elegance

Značka Suzuki uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Suzuki Vitara SUV 1,6 VVT 88 kW Elegance v roku 2015. Suma nového automobilu 16 700 € (Odporúčaná cena platná od 22. 9. 2015.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú aj do terénu, variabilita, vyššie sedenie, pohodlie na diaľnici.

Hodnotenie

Automobil Suzuki Vitara SUV 1,6 VVT 88 kW Elegance získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4175 mm dĺžka, 1775 mm šírka, 1610 mm výška, 2500 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1150 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1730 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 375 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 1586 cm³. Maximálny výkon motora je 88/6000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 156/4400 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (6,3), mimo mesta (4,8) a kombinovaná spotreba (5,3). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Suzuki uvádza maximálnu rýchlosť 180 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11,5 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 215/55 R17
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (hliníkové)
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (LED)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiéruštandardne (koža a syntetický semiš)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.