Poistenie Suzuki

Foto – Suzuki

Ak ste držiteľom auta Suzuki Vitara SUV 1,6 DDiS 88 kW 4×4 aut. Elegance+ alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1598 cm³
Výkon: 88/3750 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1870 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Suzuki Vitara SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Suzuki Vitara SUV 1,6 DDiS 88 kW 4×4 aut. Elegance+

Značka Suzuki uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Suzuki Vitara SUV 1,6 DDiS 88 kW 4×4 aut. Elegance+ v roku 2015. Suma nového automobilu 23 900 € (Odporúčaná cena platná od 22. 9. 2015.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú aj do terénu, vyššie sedenie, pohodlie na diaľnici, nízka spotreba, variabilita.

Hodnotenie

Automobil Suzuki Vitara SUV 1,6 DDiS 88 kW 4×4 aut. Elegance+ získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4175 mm dĺžka, 1775 mm šírka, 1610 mm výška, 2500 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1325 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1870 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 375 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1598 cm³. Maximálny výkon motora je 88/3750 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 320/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,2), mimo mesta (4,1) a kombinovaná spotreba (4,5). Tento model má 4×4 pripojiteľný pohon s prevodovkou – automatická 6-stupňová (dvojspojková automatická prevodovka) a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Suzuki uvádza maximálnu rýchlosť 180 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 12,4 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 215/55 R17
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (hliníkové)
Strešné oknoštandardne (panoramatické strešné okno s dvojitým posúvaním)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (LED)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiéruštandardne (koža a syntetický semiš)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.