Poistenie Suzuki

Foto – Suzuki

Ak ste držiteľom auta Suzuki Jimny SUV 1,3 VVT 63 kW 4×4 JLX AC alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1328 cm³
Výkon: 63/6000 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1420 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Suzuki Vitara SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Suzuki Jimny SUV 1,3 VVT 63 kW 4×4 JLX AC

Značka Suzuki uviedla z triedy (G2 – terénne) automobil Suzuki Jimny SUV 1,3 VVT 63 kW 4×4 JLX AC v roku 1998 (3. generácia modelu vyrábaná v súčasnosti). Suma nového automobilu 14 900 € (Odporúčaná cena platná 2. 5. 2011.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú variabilita, vyššie sedenie, aj do terénu.

Hodnotenie

Automobil Suzuki Jimny SUV 1,3 VVT 63 kW 4×4 JLX AC získal n/a (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 3 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 4. Model s rozmermi  3645 mm dĺžka, 1600 mm šírka, 1705 mm výška, 2250 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1060 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1420 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 113 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 1328 cm³. Maximálny výkon motora je 63/6000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 110/4100 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (8,9), mimo mesta (6) a kombinovaná spotreba (7,1). Tento model má 4×4 pripojiteľný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové vpredu a bubnové vzadu. Výrobca Suzuki uvádza maximálnu rýchlosť 140 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 14,1 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové 205/70 R15
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyza príplatok
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPnedodáva sa
Kontrola trakcie / ASR, TCSnedodáva sa
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagynedodáva sa
Závesové hlavové airbagynedodáva sa
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofixnedodáva sa

Komfort:

Klimatizáciamechanická
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlánedodáva sa
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (predné)
Tretí rad sedadielzadné sedadlá sklápateľné v pomere 50:50
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.