Poistenie Subaru

Foto – Subaru

Ak ste držiteľom auta Subaru XV hatchback 2.0 D 80 kW 4×4 Comfort alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1998 cm³
Výkon: 80/3600 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 450 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Subaru XV hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Subaru XV hatchback 2.0 D 80 kW 4×4 Comfort

Značka Subaru uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Subaru XV hatchback 2.0 D 80 kW 4×4 Comfort v roku 2012. Suma nového automobilu 28 990 € (Odporúčaná nazáväzná cena od 15. 2. 2012 do vyčerpania zásob. V cene sú zahrnuté zimné kolesá a navigácia.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú aj do terénu, športová jazda, výrazný imidž, variabilita, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Subaru XV hatchback 2.0 D 80 kW 4×4 Comfort získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4450 mm dĺžka, 1780 mm šírka, 1570 mm výška, 2635 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1435 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 450 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 450 litrov a objem palivovej nádrže 60 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – boxer) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1998 cm³. Maximálny výkon motora je 80/3600 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 310/1600-2200 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (6,8), mimo mesta (5) a kombinovaná spotreba (5,6). Tento model má 4×4 stály (Centrálny diferenciál s uzávierkou Visco-Lock) pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Subaru uvádza maximálnu rýchlosť 175 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11,3 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 225/55 R17
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy2
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadielOperadlo zadného sedadla sklopné v pomere 60 : 40
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.