Poistenie Subaru

Foto – Subaru

Ak ste držiteľom auta Subaru Outback Wagon 3,6R AT 4×4 YT alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 3630 cm³
Výkon: 191/5600 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 2100 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Subaru Outback Wagon, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Subaru Outback Wagon 3,6R AT 4×4 YT

Značka Subaru uviedla z triedy (CD – stredná) automobil Subaru Outback Wagon 3,6R AT 4×4 YT v roku 2009. Suma nového automobilu 41 658 € (Odporúčaná akciová cena platná od 15. 2. 2012 do vypredania zásob.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú aj do terénu, pohodlie na diaľnici, vysoký výkon, variabilita, veľa batožiny.

Hodnotenie

Automobil Subaru Outback Wagon 3,6R AT 4×4 YT získal n/a (nie je k dispozícii) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (nie je k dispozícii) (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (nie je k dispozícii) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii kombi s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4775 mm dĺžka, 1820 mm šírka, 1605 mm výška, 2745 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1587 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2100 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 526 (podľa normy VDA) litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 6 valcový (umiestnenie valcov – boxer) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 3630 cm³. Maximálny výkon motora je 191/5600 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 350/4400 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (14,4), mimo mesta (7,5) a kombinovaná spotreba (10). Tento model má 4×4 stály pohon s prevodovkou – automatická 5-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Subaru uvádza maximálnu rýchlosť 230 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,5 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 225/60 R17
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne
Strešné oknoštandardne
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (s výsuvnými ostrekovačmi a automatickým vyrovnávaním výšky)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová (s výduchmi aj vzadu)
Centrálne uzamykanies diaľkovým hands-free ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne (vodiča a spolujazdca, pre vodiča s pamäťou)
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadieloperadlo delené v pomere 60:40, diaľkovo sklápateľné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.