Poistenie Subaru

Foto – Subaru

Ak ste držiteľom auta Subaru Legacy Touring Wagon 2,0D 4×4 Sport VI alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1998 cm³
Výkon: 110/3600 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 2075 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Subaru Legacy Touring Wagon, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Subaru Legacy Touring Wagon 2,0D 4×4 Sport VI

Značka Subaru uviedla z triedy (CD – stredná) automobil Subaru Legacy Touring Wagon 2,0D 4×4 Sport VI v roku 2009. Suma nového automobilu 36 990 € (Odporúčaná cena platná od 15. 2. 2012 do vypredania zásob.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú variabilita, veľa batožiny, pohodlie na diaľnici, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Subaru Legacy Touring Wagon 2,0D 4×4 Sport VI získal n/a (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii kombi s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4775 mm dĺžka, 1780 mm šírka, 1535 mm výška, 2745 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1631 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2075 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 526 (podľa normy VDA) litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – boxer) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1998 cm³. Maximálny výkon motora je 110/3600 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 350/1800-2400 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (7,6), mimo mesta (5,3) a kombinovaná spotreba (6,1). Tento model má 4×4 stály pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Subaru uvádza maximálnu rýchlosť 203 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,6 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 225/45 R18
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (s výsuvnými ostrekovačmi a automatickým vyrovnávaním výšky)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová (s výduchmi aj vzadu)
Centrálne uzamykanies diaľkovým hands-free ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne (vodiča)
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadieloperadlo delené v pomere 60:40, diaľkovo sklápateľné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.