Poistenie Subaru

Foto – Subaru

Ak ste držiteľom auta Subaru Impreza sedan 2,5 221 kW WRX STI alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 2457 cm³
Výkon: 221/6000 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 98
Maximálna prípustná hmotnosť: 1980 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Subaru Impreza sedan, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Subaru Impreza sedan 2,5 221 kW WRX STI

Značka Subaru uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Subaru Impreza sedan 2,5 221 kW WRX STI v roku 2007. Suma nového automobilu 48 490 € (Odporúčaná cena platná od 15. 2. 2011 do vypredania zásob.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú vysoký výkon, pohodlie na diaľnici, športová jazda, výrazný imidž.

Hodnotenie

Automobil Subaru Impreza sedan 2,5 221 kW WRX STI získal 4* (test z roku 2009) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii sedan s počtom 4 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4580 mm dĺžka, 1795 mm šírka, 1470 mm výška, 2625 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1505 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1980 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 420 litrov a objem palivovej nádrže 60 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – boxer) zážihový preplňovaný (turbodúchadlo s chladením plniaceho vzduchu) motor so zdvihovým objemom motora 2457 cm³. Maximálny výkon motora je 221/6000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 407/4000 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 98. Uvádzaná spotreba paliva v meste (14,1), mimo mesta (8,4) a kombinovaná spotreba (10,5). Tento model má 4×4 stály (možnosť manuálneho alebo automatického nastavenia medzinápravového diferenciálu) pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách (brzdový systém Brembo s dvojkomorovým posilňovačom brzdného účinku a reguláciou brzdnej sily na zadnej náprave, hliníkové brzdové valce, kotúče vpredu a vzadu s vnútorným chladením). Výrobca Subaru uvádza maximálnu rýchlosť 255 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 245/40 R18
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielnedodáva sa
Tretí rad sedadieldelené v pomere 60:40 a sklopné
Kožené čalúnenie interiéruštandardne (kombinácia koža/alcantara/koženka)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.