Poistenie Subaru

Foto – Subaru

Ak ste držiteľom auta Subaru Impreza hatchback 2,0D 80 kW 4×4 Classic alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1998 cm³
Výkon: 80/3600 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1920 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Subaru Impreza sedan, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Subaru Impreza hatchback 2,0D 80 kW 4×4 Classic

Značka Subaru uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Subaru Impreza hatchback 2,0D 80 kW 4×4 Classic v roku 2007. Suma nového automobilu 24 490 € (Odporúčaná cena platná od 15. 2. 2012 do vypredania zásob.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, variabilita, športová jazda, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Subaru Impreza hatchback 2,0D 80 kW 4×4 Classic získal 4* (test z roku 2009) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4415 mm dĺžka, 1740 mm šírka, 1475 mm výška, 2620 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1430 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1920 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 301 (podľa normy VDA) litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – boxer) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1998 cm³. Maximálny výkon motora je 80/3600 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 300/1600 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,7), mimo mesta () a kombinovaná spotreba (). Tento model má 4×4 stály pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Subaru uvádza maximálnu rýchlosť 182 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové, 195/65 R15
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlynedodáva sa
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlá

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPnedodáva sa
Kontrola trakcie / ASR, TCSnedodáva sa
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielnedodáva sa
Tretí rad sedadieldelené v pomere 60:40 a sklápateľné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.