Poistenie Škoda

Foto – Škoda

Ak ste držiteľom auta Škoda Yeti SUV 1,4 TSI 110 kW DSG 4×4 Style alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1390 cm³
Výkon: 110/5000 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: n/a kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Škoda Yeti SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Škoda Yeti SUV 1,4 TSI 110 kW DSG 4×4 Style

Značka Škoda uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Škoda Yeti SUV 1,4 TSI 110 kW DSG 4×4 Style v roku 2009. Suma nového automobilu 23 840 € (Odporúčaná cena platná od 1. 1. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú variabilita, aj do terénu, vyššie sedenie.

Hodnotenie

Automobil Škoda Yeti SUV 1,4 TSI 110 kW DSG 4×4 Style získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4223 mm dĺžka, 1793 mm šírka, 1691 mm výška, 2578 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou n/a kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou n/a kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 416 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1390 cm³. Maximálny výkon motora je 110/5000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 200/1500 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (), mimo mesta () a kombinovaná spotreba (). Tento model má 4×4 pripojiteľný pohon s prevodovkou – automatická 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Škoda uvádza maximálnu rýchlosť 6,4 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 225/50 R17
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (čierne)
Strešné oknoza príplatok (1121 €, panoramatické posuvné)
Xenónové alebo LED svetlometyza príplatok (1109 €, bi-Xenonové svetlomety s funkciou AFS, s LED denným svietením a výsuvné integrované ostrekovače svetlometov)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetláštandardne (hmlovky s Corner funkciou)
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetláza príplatok (165 €)

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2 (ďalšie 2 zadné za príplatok 320 €)
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix3 (1x vpredu, 2x vzadu)

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca (s bedrovými opierkami)
Elektrické nastavovanie sedadielza príplatok (vodiča, s pamäťou)
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadielsedadlá aj operadlá delené v pomere 40:20:40 a sklopné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.