Poistenie Škoda

Foto – Škoda

Ak ste držiteľom auta Škoda Superb liftback 1,8 TSI 132 kW Style alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1798 cm³
Výkon: 132/4000-6200 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 2017 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Škoda Superb liftback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Škoda Superb liftback 1,8 TSI 132 kW Style

Značka Škoda uviedla z triedy (D – vyššia stredná) automobil Škoda Superb liftback 1,8 TSI 132 kW Style v roku 2015. Suma nového automobilu 30 190 € (Odporúčná cena platná od 11. 4. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú variabilita, veľa batožiny, pohodlie na diaľnici, vysoký výkon.

Hodnotenie

Automobil Škoda Superb liftback 1,8 TSI 132 kW Style získal 5* (hodnotenie predchádzajúcej generácie modelu) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 7,6 (hodnotenie predchádzajúcej generácie modelu) (pri dvojročných až trojročných autách) a 11,0 (hodnotenie predchádzajúcej generácie modelu) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii liftback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4861 mm dĺžka, 1864 mm šírka, 1468 mm výška, 2841 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1465 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2017 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 625 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1798 cm³. Maximálny výkon motora je 132/4000-6200 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 320/1450-3900 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (7,5), mimo mesta (5) a kombinovaná spotreba (5,9). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Škoda uvádza maximálnu rýchlosť 232 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 215/55 R17
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (1102 € elektricky ovládané)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (bi-Xenónové svetlomety s AFS, LED denným svietením a výsuvné ostrekovače svetlometov)
Predné svetlá do hmlyštandardne (s natáčaním do zákrut)
Zákrutové svetláštandardne (bi-Xenónové svetlomety s AFS, LED denným svietením a výsuvné ostrekovače svetlometov)
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy4
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhuza príplatok (519 € asistant kontroly jazdy v jazdnom pruhu)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním (alarm s vnútornými senzormi, zálohovou sirénou a náklonovým senzorom)
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním (s osvetlením nástupného priestoru)
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne (sedadlo vodiča s pamäťou, osvetlenie priestoru pre nohy vpredu a vzadu )
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiéruza príplatok (1871 € alcantara, elektrické nastavenie sedadiel)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.