Poistenie Škoda

Foto – Škoda

Ak ste držiteľom auta Škoda Superb liftback 1,6 TDI 88 kW DSG Ambition alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1598 cm³
Výkon: 88/3600–4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 2025 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Škoda Superb liftback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Škoda Superb liftback 1,6 TDI 88 kW DSG Ambition

Značka Škoda uviedla z triedy (D – vyššia stredná) automobil Škoda Superb liftback 1,6 TDI 88 kW DSG Ambition v roku 2015. Suma nového automobilu 29 240 € (Odporúčná cena platná od 11. 4. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú variabilita, veľa batožiny, pohodlie na diaľnici, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Škoda Superb liftback 1,6 TDI 88 kW DSG Ambition získal 5* (hodnotenie predchádzajúcej generácie modelu) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 7,6 (hodnotenie predchádzajúcej generácie modelu) (pri dvojročných až trojročných autách) a 11,0 (hodnotenie predchádzajúcej generácie modelu) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii liftback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4861 mm dĺžka, 1864 mm šírka, 1468 mm výška, 2841 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1480 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2025 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 625 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1598 cm³. Maximálny výkon motora je 88/3600–4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 250/1600–3250 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (4,6), mimo mesta (3,9) a kombinovaná spotreba (4,1). Tento model má predný pohon s prevodovkou – automatická 7-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Škoda uvádza maximálnu rýchlosť 206 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 215/55 R17
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (1102 € elektricky ovládané)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (bi-Xenónové svetlomety s AFS, LED denným svietením a výsuvné ostrekovače svetlometov)
Predné svetlá do hmlyštandardne (s natáčaním do zákrut)
Zákrutové svetláštandardne (bi-Xenónové svetlomety s AFS, LED denným svietením a výsuvné ostrekovače svetlometov)
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy4
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhuza príplatok (519 € asistant kontroly jazdy v jazdnom pruhu)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním (s osvetlením nástupného priestoru)
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielza príplatok (956 € sedadlo vodiča a spolujazdca s pamäťou, osvetlenie priestoru pre nohy vpredu a vzadu )
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiéruza príplatok (1871 € alcantara, elektrické nastavenie sedadiel)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.