Poistenie Škoda

Foto – Škoda

Ak ste držiteľom auta Škoda Octavia liftback 2,0 TDI 110 kW DSG Business alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1968 cm³
Výkon: 110/3500 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1900 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Škoda Octavia liftback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Škoda Octavia liftback 2,0 TDI 110 kW DSG Business

Značka Škoda uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Škoda Octavia liftback 2,0 TDI 110 kW DSG Business v roku 2004 (modernizácia v roku 2009). Suma nového automobilu 26 650 € (Odporúčaná cena platá od 1. 1. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, veľa batožiny, variabilita, nízka spotreba, vysoký výkon.

Hodnotenie

Automobil Škoda Octavia liftback 2,0 TDI 110 kW DSG Business získal 4*/4*/2* (ochrana dospelého/dieťaťa/chodca) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 5,5 (TÜV Report 2012) (pri dvojročných až trojročných autách) a 9,6 (TÜV Report 2012) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii liftback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4659 mm dĺžka, 1814 mm šírka, 1461 mm výška, 2686 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1250 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1900 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 590 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1968 cm³. Maximálny výkon motora je 110/3500 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 320/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,4), mimo mesta (4,1) a kombinovaná spotreba (4,5). Tento model má predný pohon s prevodovkou – automatická 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Škoda uvádza maximálnu rýchlosť 218 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,6 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyhlinníkové 225/45 R17
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (1074 € panormamatická posuvná strecha)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (Bi-Xenónové svetlomety s AFS a výsuvné ostrekovače svetlometov)
Predné svetlá do hmlyštandardne (predné)
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetláza príplatok (147 €)

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhuza príplatok (388 €)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová (s kombifiltrom a automatickou cirkuláciou, chladená schránka pred sedadlom spolujazdca)
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca (s bedrovými opierkami)
Elektrické nastavovanie sedadielza príplatok (454 € sedadlo vodiča s pamäťou)
Vyhrievanie sedadielpredné, zadné za príplatok (182 €)
Tretí rad sedadielzadné sedadlo nedelené, operadlo delené a sklopné s lakťovou opierkou vzadu, s držiakom nápojov a otvorom na prepravu dlhých predmetov
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.