Poistenie Škoda

Foto – Škoda

Ak ste držiteľom auta Škoda Octavia Combi 1,8 TSI 132 kW L&K alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1798 cm³
Výkon: 132/5100 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1847 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Škoda Octavia Combi, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Škoda Octavia Combi 1,8 TSI 132 kW L&K

Značka Škoda uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Škoda Octavia Combi 1,8 TSI 132 kW L&K v roku 2004 (modernizácia v roku 2009). Suma nového automobilu 28 030 € (Odporúčaná cena platá od 1. 1. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú veľa batožiny, variabilita, pohodlie na diaľnici.

Hodnotenie

Automobil Škoda Octavia Combi 1,8 TSI 132 kW L&K získal 4*/4*/2* (ochrana dospelého/dieťaťa/chodca) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 5,5 (TÜV Report 2012) (pri dvojročných až trojročných autách) a 9,6 (TÜV Report 2012) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii kombi s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4659 mm dĺžka, 1814 mm šírka, 1461 mm výška, 2686 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1237 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1847 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 610 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový preplňovaný (priame vstrekovanie paliva) motor so zdvihovým objemom motora 1798 cm³. Maximálny výkon motora je 132/5100 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 250/1250 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (7,8), mimo mesta (5,1) a kombinovaná spotreba (6,1). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Škoda uvádza maximálnu rýchlosť 229 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,4 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyhlinníkové 225/40 R18
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (1074 € panormamatická posuvná strecha)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (Bi-Xenónové svetlomety s AFS a výsuvné ostrekovače svetlometov)
Predné svetlá do hmlyštandardne (predné, s Corner funkciou)
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetláza príplatok (147 €)

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhuza príplatok (424 €)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová (s kombifiltrom a automatickou cirkuláciou, chladená schránka pred sedadlom spolujazdca)
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca (s bedrovými opierkami)
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne (sedadlo vodiča s pamäťou)
Vyhrievanie sedadielpredné aj zadné
Tretí rad sedadielzadné sedadlo nedelené, operadlo delené a sklopné s lakťovou opierkou vzadu, s držiakom nápojov a otvorom na prepravu dlhých predmetov
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.