Poistenie Škoda

Foto – Škoda

Ak ste držiteľom auta Škoda Fabia hatchback 1,0 MPI 55 kW Style alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 999 cm³
Výkon: 55/6200 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1510 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Škoda Fabia hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Škoda Fabia hatchback 1,0 MPI 55 kW Style

Značka Škoda uviedla z triedy (B – malé) automobil Škoda Fabia hatchback 1,0 MPI 55 kW Style v roku 2015. Suma nového automobilu 11 640 € (Odporúčaná cena platná od 1. 1. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú obratnosť v meste, variabilita.

Hodnotenie

Automobil Škoda Fabia hatchback 1,0 MPI 55 kW Style získal 4*/3*/2* (test predchádzajúcej verzie modelu) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 7,1 (TÜV Report 2015) (pri dvojročných až trojročných autách) a 14,0 (TÜV Report 2015) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  3992 mm dĺžka, 1732 mm šírka, 1467 mm výška, 2470 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1055 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1510 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 330 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 3 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 999 cm³. Maximálny výkon motora je 55/6200 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 95/3000 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,8), mimo mesta (4,2) a kombinovaná spotreba (4,8). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Škoda uvádza maximálnu rýchlosť 175 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 14,7 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 185/60 R15
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (695 € panoramatická sklenená strecha)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (projektorové svetlomety s LED denným svietením)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická (za príplatok 274 € automatická Climatronic)
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním (424 € elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá vo farbe vozidla, elektrické ovládanie okien vpredu, kľučky dverí vo farbe vozidla)
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadielnedelené, operadlo delené a sklopné v pomere 3 : 2
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.