Poistenie Seat

Foto – Seat

Ak ste držiteľom auta Seat Ateca SUV 1,4 TSI 110 kW aut. Xcellence alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1395 cm³
Výkon: 110/5000-6000 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1910 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Seat Ateca SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Seat Ateca SUV 1,4 TSI 110 kW aut. Xcellence

Značka Seat uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Seat Ateca SUV 1,4 TSI 110 kW aut. Xcellence v roku 2016. Suma nového automobilu 25 250 € (Odporúčaná akciová cena platná od 24. 8. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú vyššie sedenie, variabilita, veľa batožiny, pohodlie na diaľnici.

Hodnotenie

Automobil Seat Ateca SUV 1,4 TSI 110 kW aut. Xcellence získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4363 mm dĺžka, 1841 mm šírka, 1601 mm výška, 2638 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1364 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1910 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 510 litrov a objem palivovej nádrže 50 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1395 cm³. Maximálny výkon motora je 110/5000-6000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 250/1400-4000 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,5), mimo mesta () a kombinovaná spotreba (). Tento model má predný pohon s prevodovkou – automatická 7-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Seat uvádza maximálnu rýchlosť 198 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,6 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 215/50 R18
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (chrómové)
Strešné oknoza príplatok (915 € panoramatické strešné okno)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (predné svetlá, svetlá pre denné svietenie, zadné svetlá a osvetlenie EČV s LED technológiou)
Predné svetlá do hmlyštandardne (s prisvetlovaním zákrut)
Zákrutové svetláza príplatok (457 € predné svetlá do hmly s prisvetlovaním zákrut, Climatronic, tempomat)
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné (s impulzným ovládaním)
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (468 € vyhrievané predné sedadlá, ostrekovače predných svetlometov, vyhrievané dýzy ostrekovačov čelného skla, vyhrievané spätné zrkadlá)
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiéruza príplatok (1118 €)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.