Poistenie Seat

Foto – Seat

Ak ste držiteľom auta Seat Alhambra MPV 1,4 TSI 110 kW FR Line alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1390 cm³
Výkon: 110/5800 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 2290 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Seat Alhambra MPV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Seat Alhambra MPV 1,4 TSI 110 kW FR Line

Značka Seat uviedla z triedy (H3 – MPV stredná) automobil Seat Alhambra MPV 1,4 TSI 110 kW FR Line v roku 2010. Suma nového automobilu 32 880 € (Odporúčaná cena platná od 13. 6. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, pohodlie na diaľnici, variabilita, veľa batožiny, vyššie sedenie.

Hodnotenie

Automobil Seat Alhambra MPV 1,4 TSI 110 kW FR Line získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 7,1 (TÜV Report 2012) (pri dvojročných až trojročných autách) a 10,7 (TÜV Report 2012) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii van/MPV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – 2x mechanicky ovládané) s maximálnym počtom miest na sedenie 5+2 (koberčeky pre 3. rad sedadiel, prihrievač, zosilnené stabilizátory vpredu). Model s rozmermi  4854 mm dĺžka, 1904 mm šírka, 1720 mm výška, 2919 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1648 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2290 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 809 (5-miestne usporiadanie) litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1390 cm³. Maximálny výkon motora je 110/5800 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 240/1500 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (9,2), mimo mesta (6,1) a kombinovaná spotreba (7,2). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Seat uvádza maximálnu rýchlosť 197 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,7 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyhliníkové disky 225/50 R17
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (čierne)
Strešné oknoza príplatok (1835 € panoramatické okno, automatická 3-zónová klimatizácia)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (bi-xenónové svetlomety s ostrekovačmi a funkciou AFS – dynamické )
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetláza príplatok (977 €, bi-xenónové svetlomety s ostrekovačmi a funkciou AFS – dynamické “zákrutové” osvetlenie)
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2 (za príplatok 210 € zadné)
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhuštandardne (multifunkčná kamera s funkciou Lane Assist a rozpoznávaním dopravných značiek)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2 (pre druhý rad sedadiel)

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 3-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne (sedadlo vodiča)
Vyhrievanie sedadielpredné (Winter Pack I – vyhrievané ostrekovače skla, ostrekovače svetlometov, vyhrievané predné sedadlá)
Tretí rad sedadielza príplatok (735 €, príplatok za 7-miestnu verziu)
Kožené čalúnenie interiéruza príplatok (2158 €, kožené sedadlá – predné sedadlá elektricky ovládateľné v 12-tich smeroch a pamäťou pre sedadlo vodiča, vyhrievané predné sedadlá, vyhrievané ostrekovače skla, ostrekovače svetlometov)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.