Poistenie Renault

Foto – Renault

Ak ste držiteľom auta Renault Talisman Grandtour 1,6 dCi 96 kW Intens alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1598 cm³
Výkon: 96/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 2152 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Renault Talisman Grandtour, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Renault Talisman Grandtour 1,6 dCi 96 kW Intens

Značka Renault uviedla z triedy (CD – stredná) automobil Renault Talisman Grandtour 1,6 dCi 96 kW Intens v roku 2015. Suma nového automobilu 29 690 € (Odporúčaná cena platná od 1. 5. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú výrazný imidž, veľa batožiny, pohodlie na diaľnici, nízka spotreba, variabilita.

Hodnotenie

Automobil Renault Talisman Grandtour 1,6 dCi 96 kW Intens získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii kombi s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4865 mm dĺžka, 1868 mm šírka, 1465 mm výška, 2809 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1579 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2152 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 572 litrov a objem palivovej nádrže 51 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1598 cm³. Maximálny výkon motora je 96/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 320/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (4,6), mimo mesta (3,7) a kombinovaná spotreba (4). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Renault uvádza maximálnu rýchlosť 200 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,8 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 225/55 R17
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (chrómované)
Strešné oknoza príplatok (1000 € elektricky otvárateľné v prednej časti)
Xenónové alebo LED svetlometyza príplatok (1100 € Full LED svetlomety)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetláštandardne (hmlové svetlomety s funkciou prisvecovania do zákrut)
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhuštandardne (systém varovania pred opustením jazdného pruhu, automatické prepínanie diaľkových svetiel, systém rozpoznávania dopravných značiek s varovaním o prekročení povolenej rýchlosti)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým hands-free ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca (nastaviteľné v 6 smeroch, elektricky nastaviteľná bedrová opierka v 4 smeroch s masážnou funkciou pre vodiča)
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (350 € vyhrievanie predných sedadiel, vyhrievaný volant, ostrekovače svetlometov)
Tretí rad sedadielsedadlá s deleným operadlom v pomere 3 : 2 s otvorom pre prevoz dlhých predmetov
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.