Poistenie Renault

Foto – Renault

Ak ste držiteľom auta Renault Laguna Grandtour 1,5 dCi 81 kW EDC Expression alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1461 cm³
Výkon: 81/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1983 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Renault Laguna Grandtour, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Renault Laguna Grandtour 1,5 dCi 81 kW EDC Expression

Značka Renault uviedla z triedy (CD – stredná) automobil Renault Laguna Grandtour 1,5 dCi 81 kW EDC Expression v roku 2007 (facelift 2013). Suma nového automobilu 23 790 € (Odporúčaná cena platná od 1. 4. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, variabilita, veľa batožiny, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Renault Laguna Grandtour 1,5 dCi 81 kW EDC Expression získal 5*/4*/2* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 8,3 (TÜV Report 2014) (pri dvojročných až trojročných autách) a 13,2 (TÜV Report 2014) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii kombi s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4803 mm dĺžka, 1811 mm šírka, 1445 mm výška, 2756 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1376 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1983 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 508 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1461 cm³. Maximálny výkon motora je 81/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 240/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,1), mimo mesta (4) a kombinovaná spotreba (4,4). Tento model má predný pohon s prevodovkou – automatická 6-stupňová (dvojspojková) a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Renault uvádza maximálnu rýchlosť 188 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 13,2 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové, 195/60 R16
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (chrómované)
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlynedodáva sa
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné, zadné za príplatok (120 €)
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (420 €, predné, vrátane parkovacích senzorov vpredu a vzadu)
Tretí rad sedadielsedadlá aj operadlá delené v pomere 1/3 : 2/3 a sklopné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.