Poistenie Renault

Foto – Renault

Ak ste držiteľom auta Renault Kadjar SUV 1,6 dCi 96 kW 4×4 Intens alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1598 cm³
Výkon: 96/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 2059 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Renault Kadjar SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Renault Kadjar SUV 1,6 dCi 96 kW 4×4 Intens

Značka Renault uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Renault Kadjar SUV 1,6 dCi 96 kW 4×4 Intens v roku 2015. Suma nového automobilu 27 090 € (Odporúčaná cena platná od 1. 4. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú variabilita, vyššie sedenie, pohodlie na diaľnici, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Renault Kadjar SUV 1,6 dCi 96 kW 4×4 Intens získal N/A (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je N/A (pri dvojročných až trojročných autách) a N/A (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4449 mm dĺžka, 1556 mm šírka, 1613 mm výška, 2646 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1478 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2059 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 472 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1598 cm³. Maximálny výkon motora je 96/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 320/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,5), mimo mesta (4,6) a kombinovaná spotreba (4,9). Tento model má 4×4 pripojiteľný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Renault uvádza maximálnu rýchlosť 190 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,5 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové 215/65 R16
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne (s funkciou prisvecovania do zákrut)
Zákrutové svetláštandardne (predné hmlové svetlomety s prisvecovaním do zákruty)
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhuštandardne
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca (nastaviteľné v 6 smeroch s manuálne nastaviteľnou bedrovou opierkou)
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (200 € predné)
Tretí rad sedadiels deleným operadlom v pomere 2 : 3
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.