Poistenie Renault

Foto – Renault

Ak ste držiteľom auta Renault Espace MPV 1,6 dCi 96 kW Zen alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1598 cm³
Výkon: 96/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 2353 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Renault Espace MPV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Renault Espace MPV 1,6 dCi 96 kW Zen

Značka Renault uviedla z triedy (H3 – MPV stredná) automobil Renault Espace MPV 1,6 dCi 96 kW Zen v roku 2015. Suma nového automobilu 32 590 € (Odporúčaná cena platná od 10. 5. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, variabilita, vyššie sedenie.

Hodnotenie

Automobil Renault Espace MPV 1,6 dCi 96 kW Zen získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii van/MPV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5+2 (1000 € príplatok za 7-miestnu verziu). Model s rozmermi  4857 mm dĺžka, 1914 mm šírka, 1677 mm výška, 2884 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1697 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2353 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 785 (sedadlá v 2. rade posunuté úplne dopredu) litrov a objem palivovej nádrže 58 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1598 cm³. Maximálny výkon motora je 96/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 320/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,1), mimo mesta (4) a kombinovaná spotreba (4,4). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Renault uvádza maximálnu rýchlosť 191 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,7 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 235/60 R18
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoštandardne (panoramatické strešné okno, nad prednými sedadlami, fixné, za príplatok 1000 € elektricky ovládané )
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (LED Pure Vision)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetláštandardne
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhuza príplatok (550 € systém varovania pred opustením jazdného pruhu, automatické prepínanie diaľkových svetiel, systém rozpoznávania dopravných značiek s varovaním o prekročení povolenej rýchlosti)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým hands-free ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca (sedadlo vodiča manuálne nastaviteľné v 6 smeroch s manuálne nastaviteľnou bedrovou opierkou v 2 smeroch)
Elektrické nastavovanie sedadielza príplatok (240 € sedadlo vodiča elektricky nastaviteľné v 6 smeroch, elektricky nastaviteľná bedrová opierka v 4 smeroch s masážnou funkciou a s pamäťou polohy, sedadlo spolujazdca manuálne nastaviteľné v 6 smeroch)
Vyhrievanie sedadielza príplatok (200 € predné)
Tretí rad sedadieltri samostatné sedadlá v druhom rade, pozdĺžne posuvné
Kožené čalúnenie interiéruza príplatok (1000 €)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.