Poistenie Renault

Foto – Renault

Ak ste držiteľom auta Renault Clio hatchback 1,5 dCi 55 kW Advantage alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1461 cm³
Výkon: 55/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1670 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Renault Clio hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Renault Clio hatchback 1,5 dCi 55 kW Advantage

Značka Renault uviedla z triedy (B – malé) automobil Renault Clio hatchback 1,5 dCi 55 kW Advantage v roku 2012. Suma nového automobilu 12 590 € (Odporúčaná akciová cena platná od 1. 4. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, obratnosť v meste, variabilita.

Hodnotenie

Automobil Renault Clio hatchback 1,5 dCi 55 kW Advantage získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 9,2 (TÜV Report 2015) (pri dvojročných až trojročných autách) a 19,6 (TÜV Report 2016) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4062 mm dĺžka, 1732 mm šírka, 1448 mm výška, 2589 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1162 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1670 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 300 litrov a objem palivovej nádrže 45 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1461 cm³. Maximálny výkon motora je 55/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 200/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (3,5), mimo mesta (3,1) a kombinovaná spotreba (3,3). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové vpredu a bubnové vzadu. Výrobca Renault uvádza maximálnu rýchlosť 174 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 14 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové, 185/65 R15
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagynedodáva sa
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix3

Komfort:

Klimatizáciamechanická
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielnedodáva sa
Tretí rad sedadieldelené a sklopné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.