Poistenie Renault

Foto – Renault

Ak ste držiteľom auta Renault Captur hatchback 1,2 TCe 88 kW EDC Intens alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1197 cm³
Výkon: 88/4900 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1726 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Renault Captur hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Renault Captur hatchback 1,2 TCe 88 kW EDC Intens

Značka Renault uviedla z triedy (B – malé) automobil Renault Captur hatchback 1,2 TCe 88 kW EDC Intens v roku 2013. Suma nového automobilu 16 490 € (Odporúčaná cena platná od 1. 4. 2014). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú vysoký výkon, obratnosť v meste, aj do terénu, variabilita, vyššie sedenie.

Hodnotenie

Automobil Renault Captur hatchback 1,2 TCe 88 kW EDC Intens získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4122 mm dĺžka, 1778 mm šírka, 1566 mm výška, 2606 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1255 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1726 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 377 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1197 cm³. Maximálny výkon motora je 88/4900 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 190/2000 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (6,6), mimo mesta (4,7) a kombinovaná spotreba (5,4). Tento model má predný pohon s prevodovkou – automatická 6-stupňová (dvojspojková) a brzdy sú kotúčové vpredu a bubnové vzadu. Výrobca Renault uvádza maximálnu rýchlosť 192 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,9 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 205/55 R17
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne (s funkciou prisvecovania do zákrut)
Zákrutové svetláštandardne (súčasť hmlových svetlometov)
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagynedodáva sa
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix3

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým hands-free ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (200 €, predné)
Tretí rad sedadieldelené v pomere 60:40, posuvné a sklopné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.