Poistenie Opel

Foto – Opel

Ak ste držiteľom auta Opel Mokka MPV 1,6 85 kW Selection alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1598 cm³
Výkon: 85/5600 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1789 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Opel Mokka MPV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Opel Mokka MPV 1,6 85 kW Selection

Značka Opel uviedla z triedy (H1 – malé MPV) automobil Opel Mokka MPV 1,6 85 kW Selection v roku 2013. Suma nového automobilu 14 990 € (Odporúčaná cena platná od 1. 4. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú vyššie sedenie, obratnosť v meste, variabilita.

Hodnotenie

Automobil Opel Mokka MPV 1,6 85 kW Selection získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii van/MPV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4278 mm dĺžka, 1777 mm šírka, 1658 mm výška, 2555 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1280 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1789 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 356 litrov a objem palivovej nádrže (výrobca neuvádza) litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 1598 cm³. Maximálny výkon motora je 85/5600 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 155/3900 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (8,5), mimo mesta (5,5) a kombinovaná spotreba (6,6). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Opel uvádza maximálnu rýchlosť 170 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 12,5 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové 195/60 R16
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (čierne)
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlynedodáva sa
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča (v 4 smeroch)
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielnedodáva sa
Tretí rad sedadieloperadlá delené v pomere 2 : 3
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.