Poistenie Opel

Foto – Opel

Ak ste držiteľom auta Opel Insignia Grand Sport 2.0 CDTI 125 kW Selection alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1956 cm³
Výkon: 125/3750 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 2185 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Opel Insignia Grand Sport, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Opel Insignia Grand Sport 2.0 CDTI 125 kW Selection

Značka Opel uviedla z triedy (CD – stredná) automobil Opel Insignia Grand Sport 2.0 CDTI 125 kW Selection v roku 2017. Suma nového automobilu 24 990 € (Odporúčaná akciová cena platná od 1. 8. 2017.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú veľa batožiny, pohodlie na diaľnici, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Opel Insignia Grand Sport 2.0 CDTI 125 kW Selection získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii liftback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4897 mm dĺžka, 1863 mm šírka, 1455 mm výška, 2829 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1507 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2185 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 490 litrov a objem palivovej nádrže (výrobca neuvádza) litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1956 cm³. Maximálny výkon motora je 125/3750 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 400/1750-2500 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (6,7), mimo mesta (4,3) a kombinovaná spotreba (5,2). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Opel uvádza maximálnu rýchlosť 226 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,7 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové 205/65 R16
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlynedodáva sa
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhuštandardne
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielnedodáva sa
Tretí rad sedadieldelené v pomere 2 : 3
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.