Poistenie Opel

Foto – Opel

Ak ste držiteľom auta Opel Crossland X SUV 1.6 CDTI 73 kW Innovation alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1560 cm³
Výkon: 73/3750 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1820 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Opel Crossland X SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Opel Crossland X SUV 1.6 CDTI 73 kW Innovation

Značka Opel uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Opel Crossland X SUV 1.6 CDTI 73 kW Innovation v roku 2017. Suma nového automobilu 17 490 € (Odporúčaná akciová cena platná od 1. 8. 2017.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú variabilita, vyššie sedenie, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Opel Crossland X SUV 1.6 CDTI 73 kW Innovation získal N/A (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je N/A (pri dvojročných až trojročných autách) a N/A (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5 (zliatinové R16). Model s rozmermi  4212 mm dĺžka, 1765 mm šírka, 1605 mm výška, 2604 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1214 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1820 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 410 litrov a objem palivovej nádrže 45 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1560 cm³. Maximálny výkon motora je 73/3750 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 254/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (4,5), mimo mesta (3,4) a kombinovaná spotreba (3,8). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Opel uvádza maximálnu rýchlosť 180 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11,6 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyza príplatok (220 € strieborné)
Pozdĺžne strešné nosičeza príplatok
Strešné oknoza príplatok (900 € optická a osvetľovacia sada, LED predné svetlomety, automatické diaľkové svetlá, LED zadné svetlá)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne
Predné svetlá do hmlynedodáva sa
Zákrutové svetláštandardne (LED)
Samostatné denné svetláza príplatok (200 €)
Zadné LED svetlákľučky dverí vo farbe karosérie, zadný strešný spoiler, chrómované lišty okolo bočných okien

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSnedodáva sa
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadláza príplatok (400 € sedadla vodiča a spolujazdca nastaviteľné v 8 smeroch s bedernými opierkami)
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (380 € vyhrievanie predných sedadiel, vyhrievanie volantu, volant potiahnutý kožou )
Tretí rad sedadielsklopné zadné sedadlá delené v pomere 2 : 3
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.