Poistenie Opel

Foto – Opel

Ak ste držiteľom auta Opel Astra hatchback 1,4 Turbo 110 kW Enjoy alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1399 cm³
Výkon: 110/5000-5600 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1820 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Opel Astra hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Opel Astra hatchback 1,4 Turbo 110 kW Enjoy

Značka Opel uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Opel Astra hatchback 1,4 Turbo 110 kW Enjoy v roku 2015. Suma nového automobilu 16 290 € (Odporúčaná akciová cena platná od 1. 10. 2017.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú variabilita, pohodlie na diaľnici.

Hodnotenie

Automobil Opel Astra hatchback 1,4 Turbo 110 kW Enjoy získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4370 mm dĺžka, 1809 mm šírka, 1485 mm výška, 2662 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1203 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1820 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 370 (metóda merania ECIE) litrov a objem palivovej nádrže (výrobca neuvádza) litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1399 cm³. Maximálny výkon motora je 110/5000-5600 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 245/2000-4000 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (7,1), mimo mesta (4,4) a kombinovaná spotreba (5,4). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Opel uvádza maximálnu rýchlosť 215 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,3 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové 205/55 R16
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (900 €)
Xenónové alebo LED svetlometyza príplatok (1890 € adaptívne LED Matrix svetlomety s technológiou AFL vrátane zadných svetiel s LED technológiou)
Predné svetlá do hmlyza príplatok (200 €)
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhuza príplatok (590 € optická a osvetľovacia sada, varovanie pred čelnou kolíziou, indikácia vzdialenosti, varovanie pred vybočením z jazdného pruhu, rozpozná- vanie a zobrazovanie dopravných značiek)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadláza príplatok (330 € sedadlo vodiča nastaviteľné v 8 smeroch s možnosťou manuálneho predĺženia a elektricky nastaviteľnou bedrovou opierkou, vrecká na zadnej strane predných sedadiel)
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (510 € vyhrievanie predných sedadiel, vyhrievanie volantu, volant potiahnutý kožou, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, ovládanie audiosystému a tempomatu na volante)
Tretí rad sedadieldelené v pomere 1 : 2
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.