Poistenie Opel

Foto – Opel

Ak ste držiteľom auta Opel Antara SUV 2,2 CDTi 135 kW 4×4 aut. Cosmo alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 2190 cm³
Výkon: 135/3800 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: n/a kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Opel Antara SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Opel Antara SUV 2,2 CDTi 135 kW 4×4 aut. Cosmo

Značka Opel uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Opel Antara SUV 2,2 CDTi 135 kW 4×4 aut. Cosmo v roku 2006 (facelift 2010). Suma nového automobilu 25 090 € (Odporúčaná akciová cena platná od 1. 4. 2015.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, variabilita, vyššie sedenie, aj do terénu.

Hodnotenie

Automobil Opel Antara SUV 2,2 CDTi 135 kW 4×4 aut. Cosmo získal n/a (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 4,5 (TÜV Report 2011) (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4596 mm dĺžka, 1850 mm šírka, 1761 mm výška, 2707 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou n/a kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou n/a kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 402 litrov a objem palivovej nádrže 65 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 2190 cm³. Maximálny výkon motora je 135/3800 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 400/2000 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (10,3), mimo mesta (6,4) a kombinovaná spotreba (7,8). Tento model má 4×4 stály pohon s prevodovkou – automatická 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Opel uvádza maximálnu rýchlosť 191 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,1 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 235/60 R18
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (strieborné)
Strešné oknoza príplatok (1000 € elektricky ovládané strešné okno)
Xenónové alebo LED svetlometyza príplatok (1000 € xenónové svetlomety s vysokotlakovým ostrekovačom, systém kontroly tlaku v pneumatikách, grafický informačný displej, vnútorné spätné zrkadlo s automatickou clonou,elektricky sklápateľné vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá s automatickou clonou,sklopné sedadlo spolujdezdca, disky z ľahkej zliatiny 19″ s pneumatikami 235/50 R19)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne (so systémom stabilizácie prívesu)
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielza príplatok (500 € elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča v 8 smeroch)
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadieldelené zadné sedadlo
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.