Poistenie Opel

Foto – Opel

Ak ste držiteľom auta Opel Adam hatchback 1,4 64 kW LPG SLAM alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1398 cm³
Výkon: 64/6000 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1515 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Opel Adam hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Opel Adam hatchback 1,4 64 kW LPG SLAM

Značka Opel uviedla z triedy (A – mini) automobil Opel Adam hatchback 1,4 64 kW LPG SLAM v roku 2013. Suma nového automobilu 13 690 € (Odporúčaná akciová cena platná od 1. 7. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú obratnosť v meste, variabilita, výrazný imidž.

Hodnotenie

Automobil Opel Adam hatchback 1,4 64 kW LPG SLAM získal 4* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 3 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 4. Model s rozmermi  3698 mm dĺžka, 1720 mm šírka, 1484 mm výška, 2311 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1103 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1515 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 170 litrov a objem palivovej nádrže (výrobca neuvádza) litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický (+ LPG) motor so zdvihovým objemom motora 1398 cm³. Maximálny výkon motora je 64/6000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 130/4000 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (7,1), mimo mesta (4,4) a kombinovaná spotreba (5,4). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové vpredu a bubnové vzadu. Výrobca Opel uvádza maximálnu rýchlosť 176 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 13,2 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 205/55 R17
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoštandardne (pevná presklená strecha)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (LED denné svietenie, LED zadné svetlá)
Predné svetlá do hmlynedodáva sa
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSnedodáva sa
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (350 € )
Tretí rad sedadieloperadlá delené v pomere 1 : 1
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.