Poistenie Nissan

Foto – Nissan

Ak ste držiteľom auta Nissan X-Trail SUV 1,6 dCi 96 kW aut. Tekna alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1598 cm³
Výkon: 96/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 2310 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Nissan X-Trail SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Nissan X-Trail SUV 1,6 dCi 96 kW aut. Tekna

Značka Nissan uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Nissan X-Trail SUV 1,6 dCi 96 kW aut. Tekna v roku 2014. Suma nového automobilu 33 710 € (Odporúčaná akciová cena platná od 1. 5. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, pohodlie na diaľnici, aj do terénu, variabilita, veľa batožiny, vyššie sedenie.

Hodnotenie

Automobil Nissan X-Trail SUV 1,6 dCi 96 kW aut. Tekna získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a 19,6 (TÜV Report 2014) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5+2 (za príplatok 1 000 €, 2 sedadlá v treťom rade). Model s rozmermi  4640 mm dĺžka, 1820 mm šírka, 1710 mm výška, 2705 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1595 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2310 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 550 (7-miestne usporiadanie – 135 l) litrov a objem palivovej nádrže (výrobca neuvádza) litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1598 cm³. Maximálny výkon motora je 96/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 320/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,8), mimo mesta (4,7) a kombinovaná spotreba (5,1). Tento model má predný pohon s prevodovkou – s plynulou zmenou prevodov a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Nissan uvádza maximálnu rýchlosť 180 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11,4 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 225/55 R19
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (strieborné)
Strešné oknoštandardne (elektricky ovládané)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (bi-LED)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhuštandardne (vrátane sledovania mŕtveho uhla)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým hands-free ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne (predné)
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadielsklopné, delené v pomere 60:40 a posuvné
Kožené čalúnenie interiéruza príplatok (1 000 €, 2 samostatné sedadlá sklopné do podlahy)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.