Poistenie Nissan

Foto – Nissan

Ak ste držiteľom auta Nissan Qashqai SUV 1,6 dCi 96 kW Tekna alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1598 cm³
Výkon: 96/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1960 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Nissan Qashqai SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Nissan Qashqai SUV 1,6 dCi 96 kW Tekna

Značka Nissan uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Nissan Qashqai SUV 1,6 dCi 96 kW Tekna v roku 2014. Suma nového automobilu 27 350 € (Odporúčaná cena platná od 1. 6. 2014). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, pohodlie na diaľnici, aj do terénu, variabilita, vyššie sedenie.

Hodnotenie

Automobil Nissan Qashqai SUV 1,6 dCi 96 kW Tekna získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 10,3 (TÜV Report 2014) (pri dvojročných až trojročných autách) a 16,3 (TÜV Report 2014) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4377 mm dĺžka, 1806 mm šírka, 1590 mm výška, 2646 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1419 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1960 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 430 litrov a objem palivovej nádrže (výrobca neuvádza) litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1598 cm³. Maximálny výkon motora je 96/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 320/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,2), mimo mesta (3,9) a kombinovaná spotreba (4,4). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Nissan uvádza maximálnu rýchlosť 190 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,5 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 225/45 R19
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (strieborné)
Strešné oknoštandardne (panoramatické, vrátane elektricky ovládanej clony)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (bi-LED svetlomety)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhuštandardne (vrátane sledovania mŕtveho uhla)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým hands-free ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne (sedadlo vodiča)
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadielsklopné, delené v pomere 60:40
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.