Poistenie Mitsubishi

Foto – Mitsubishi

Ak ste držiteľom auta Mitsubishi Lancer Sportback 1,6 MIVEC 86 kW Invite alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1590 cm³
Výkon: 86/6000 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1800 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Mitsubishi Lancer Sportsedan, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Mitsubishi Lancer Sportback 1,6 MIVEC 86 kW Invite

Značka Mitsubishi uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Mitsubishi Lancer Sportback 1,6 MIVEC 86 kW Invite v roku 2008. Suma nového automobilu 13 900 € (Oporúčaná cena platná od 7. 2. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, nízka spotreba, variabilita.

Hodnotenie

Automobil Mitsubishi Lancer Sportback 1,6 MIVEC 86 kW Invite získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4585 mm dĺžka, 1760 mm šírka, 1515 mm výška, 2635 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1375 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1800 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 344 (výbava Intense 330 l ) litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 1590 cm³. Maximálny výkon motora je 86/6000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 154/4000 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (7,4), mimo mesta (4,7) a kombinovaná spotreba (5,7). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Mitsubishi uvádza maximálnu rýchlosť 188 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11,1 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 205/60 R16
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielnedodáva sa
Tretí rad sedadieldelené v pomere 60:40 a sklopné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.