Poistenie Mini

Foto – Mini

Ak ste držiteľom auta Mini Mini Coupé 1,6 135 kW Steptronic Cooper S alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1598 cm³
Výkon: 135/5500 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: n/a kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Mini Cabrio, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Mini Mini Coupé 1,6 135 kW Steptronic Cooper S

Značka Mini uviedla z triedy (B – malé) automobil Mini Mini Coupé 1,6 135 kW Steptronic Cooper S v roku 2007. Suma nového automobilu 27 268 € (Odporúčaná cena platná od 1. 7. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú vysoký výkon, výrazný imidž, obratnosť v meste.

Hodnotenie

Automobil Mini Mini Coupé 1,6 135 kW Steptronic Cooper S získal 5*/3*/2* (test z roku 2007) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 5,5 (TÜV Report 2012) (pri dvojročných až trojročných autách) a 7,1 (TÜV Report 2012) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii kupé s počtom 2 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 2. Model s rozmermi  3734 mm dĺžka, 1683 mm šírka, 1384 mm výška, 2467 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou n/a kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou n/a kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 280 litrov a objem palivovej nádrže 50 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1598 cm³. Maximálny výkon motora je 135/5500 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 240/1600 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (), mimo mesta () a kombinovaná spotreba (). Tento model má predný pohon s prevodovkou – automatická 8-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Mini uvádza maximálnu rýchlosť (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 195/55 R16
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometyza príplatok (522 € s ostrekovačom)
Predné svetlá do hmlyza príplatok (151 €)
Zákrutové svetláza príplatok (1008 € pack Lighthouse, adaptívne xenónové svetlomety)
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSza príplatok (161 €)
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagynedodáva sa
Varovanie pri zmene jazdného pruhu2
Počet ukotvení detskej sedačky Isofixindikátor straty tlaku v pneumatike, pasívne monitorovanie všetkých 4 kolies, automatické uzamykanie pri rýchlosti nad 16 km/h, elektronické rozdelenie brzdnej sily, indikátor opotrebenia brzdových doštičiek

Komfort:

Klimatizáciamechanická (za príplatok 333 € automatická)
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (292 € predné)
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiéruza príplatok (1452 € Gravity)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.