Poistenie Mini

Foto – Mini

Ak ste držiteľom auta Mini Mini Cabrio 2,0 82 kW Steptronic Cooper D alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1995 cm³
Výkon: 82/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1655 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Mini Cabrio, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Mini Mini Cabrio 2,0 82 kW Steptronic Cooper D

Značka Mini uviedla z triedy (B – malé) automobil Mini Mini Cabrio 2,0 82 kW Steptronic Cooper D v roku 2007. Suma nového automobilu 26 768 € (Odporúčaná cena platná od 1. 7. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, obratnosť v meste, výrazný imidž, variabilita.

Hodnotenie

Automobil Mini Mini Cabrio 2,0 82 kW Steptronic Cooper D získal 5*/3*/2* (test z roku 2007) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 5,5 (TÜV Report 2012) (pri dvojročných až trojročných autách) a 7,1 (TÜV Report 2012) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii kabriolet s počtom 3 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 4. Model s rozmermi  3723 mm dĺžka, 1683 mm šírka, 1414 mm výška, 2467 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1225 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1655 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 125 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1995 cm³. Maximálny výkon motora je 82/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 270/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,3), mimo mesta () a kombinovaná spotreba (). Tento model má predný pohon s prevodovkou – automatická 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Mini uvádza maximálnu rýchlosť 190 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,7 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 175/65 R15
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoštandardne (skladacia strecha s plne automatickým elektrickým ovládaním a funkciou posuvného strešného okna)
Xenónové alebo LED svetlometyza príplatok (696 € s ostrekovačom svetlometov)
Predné svetlá do hmlyza príplatok (151 €)
Zákrutové svetláza príplatok (1008 €, balik obsahuje adaptívne svetlomety, senzor dažďa s automatickým zapínaním tlmených svetiel, xenónové tlmené a diaľkové svetlomety, biele smerovky)
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne (dynamická kontrola stability)
Kontrola trakcie / ASR, TCSza príplatok (161 € dynamická kontrola trakcie)
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagynedodáva sa
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaza príplatok (968 € mechanická, 1301 € automatická)
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné (vrátane funkcie one-touch down na strane vodiča a spolujazdca a funkcie One-touch up na strane vodiča)
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne (asférické)
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča (za príplatok 50 € sedadlo spolujazdca)
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (292 € predné)
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiéruza príplatok (1452 € Gravity)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.