Poistenie Mini

Foto – Mini

Ak ste držiteľom auta Mini Countryman SUV 1,6 90 kW Steptronic Cooper alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1598 cm³
Výkon: 90/6000 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: n/a kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Mini Countryman SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Mini Countryman SUV 1,6 90 kW Steptronic Cooper

Značka Mini uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Mini Countryman SUV 1,6 90 kW Steptronic Cooper v roku 2010. Suma nového automobilu 23 618 € (Odporúčaná cena platná od 1. 7. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú výrazný imidž, variabilita, vyššie sedenie, aj do terénu, obratnosť v meste.

Hodnotenie

Automobil Mini Countryman SUV 1,6 90 kW Steptronic Cooper získal 5* (2010) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 4. Model s rozmermi  4097 mm dĺžka, 1996 mm šírka, 1561 mm výška, 2595 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou n/a kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou n/a kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 350 (450 vrátane priestoru pod dvojitým dnom) litrov a objem palivovej nádrže 47 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 1598 cm³. Maximálny výkon motora je 90/6000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 160/4250 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (), mimo mesta () a kombinovaná spotreba (). Tento model má predný pohon s prevodovkou – automatická 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Mini uvádza maximálnu rýchlosť (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 205/60 R16
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne
Strešné oknoza príplatok (988 €, s elektrickým ovládaním s funkciou vetrania vpredu a vzadu)
Xenónové alebo LED svetlometyza príplatok (777 € xenónové tlmené a diaľkové svetlomety v kombinácií s bielymi smerovkami)
Predné svetlá do hmlyza príplatok (151 €)
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSza príplatok (161 € dynamická kontrola trakcie)
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická (za príplatok 403 € automatická)
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne (s vyhrievaním a sklápaním za príplatok 242 €)
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča (za príplatok 50 € sedadlo spolujazdca)
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (292 €)
Tretí rad sedadieldve zadné sedadlá sklápateľné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.