Poistenie Land Rover

Foto – Land Rover

Ak ste držiteľom auta Land Rover Range Rover Evoque Coupé 2,0 Si4 177 kW aut. Pure alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1999 cm³
Výkon: 177/5500 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 2350 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Land Rover Range Rover Evoque Coupé, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Land Rover Range Rover Evoque Coupé 2,0 Si4 177 kW aut. Pure

Značka Land Rover uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Land Rover Range Rover Evoque Coupé 2,0 Si4 177 kW aut. Pure v roku 2013. Suma nového automobilu 43 850 € (Odporúčaná cena platná od 1. 1. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, variabilita, vyššie sedenie, výrazný imidž, aj do terénu.

Hodnotenie

Automobil Land Rover Range Rover Evoque Coupé 2,0 Si4 177 kW aut. Pure získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je N/A (pri dvojročných až trojročných autách) a N/A (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 3 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 4 (dve individuálne zadné sedadlá). Model s rozmermi  4365 mm dĺžka, 1895 mm šírka, 1605 mm výška, 2660 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1590 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2350 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 550 litrov a objem palivovej nádrže 70 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1999 cm³. Maximálny výkon motora je 177/5500 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 340/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (7,8), mimo mesta () a kombinovaná spotreba (). Tento model má 4×4 pripojiteľný pohon s prevodovkou – automatická 9-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Land Rover uvádza maximálnu rýchlosť 217 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,6 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 235/55 R19
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (965 € pevné panoramatické vrátane elektricky ovládaných tienidiel)
Xenónové alebo LED svetlometyza príplatok (945 € xenónové s LED podpisovým osvetlením a automatickým nastavovaním dosahu)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy4
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagynedodáva sa
Varovanie pri zmene jazdného pruhu2
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne (6/4 smerové – elektricky nastaviteľná výška sedadla vodiča, manuálne nastaviteľný náklon u vodiča a spolujazdca)
Vyhrievanie sedadielza príplatok (386 €)
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiéruza príplatok (629 € textúrna koža)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.