Poistenie Lancia

Foto – Lancia

Ak ste držiteľom auta Lancia Ypsilon hatchback 1.3 MultiJet 70 kW Platinum alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1248 cm³
Výkon: 70/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: n/a kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Lancia Ypsilon hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Lancia Ypsilon hatchback 1.3 MultiJet 70 kW Platinum

Značka Lancia uviedla z triedy (B – malé) automobil Lancia Ypsilon hatchback 1.3 MultiJet 70 kW Platinum v roku 2011. Suma nového automobilu 15 000 € (Cenník platný od 1. 2. 2012.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, obratnosť v meste.

Hodnotenie

Automobil Lancia Ypsilon hatchback 1.3 MultiJet 70 kW Platinum získal n/a (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5 (65 €, päťsedadlová verzia, zadné sedadlá delené 60/40). Model s rozmermi  3842 mm dĺžka, 1875 mm šírka, 1520 mm výška, 2388 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1050 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou n/a kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 245 litrov a objem palivovej nádrže 40 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1248 cm³. Maximálny výkon motora je 70/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 200/1500 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (4,7), mimo mesta (3,2) a kombinovaná spotreba (3,8). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú . Výrobca Lancia uvádza maximálnu rýchlosť 183 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11,4 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyDisky z ľahkých zliatin 15″, pneu 185/55 R15
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (900 €)
Xenónové alebo LED svetlometyza príplatok (650 €)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPza príplatok (200 €)
Kontrola trakcie / ASR, TCSnedodáva sa
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagyza príplatok (265 €)
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (200 €)
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.