Poistenie Kia

Foto – Kia

Ak ste držiteľom auta Kia Optima sedan 2,0 CVVL 120 kW aut. Silver alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1999 cm³
Výkon: 120/6500 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 2020 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Kia Optima sedan, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Kia Optima sedan 2,0 CVVL 120 kW aut. Silver

Značka Kia uviedla z triedy (CD – stredná) automobil Kia Optima sedan 2,0 CVVL 120 kW aut. Silver v roku 2012. Suma nového automobilu 24 590 € (Odporúčaná akciová cena platná od 5. 1. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, veľa batožiny.

Hodnotenie

Automobil Kia Optima sedan 2,0 CVVL 120 kW aut. Silver získal n/a (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii sedan s počtom 4 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4855 mm dĺžka, 1860 mm šírka, 1465 mm výška, 2805 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1470 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2020 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 510 litrov a objem palivovej nádrže 70 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 1999 cm³. Maximálny výkon motora je 120/6500 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 196/4800 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (10,6), mimo mesta (5,7) a kombinovaná spotreba (7,5). Tento model má predný pohon s prevodovkou – automatická 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Kia uvádza maximálnu rýchlosť 208 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,5 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 215/60 R16
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetláštandardne (prisvecovanie do zákrut)
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (290 €)
Tretí rad sedadieloperadlo delené a sklopné v pomere 2 : 3
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.